Midnight Commander - en to nb translation catalogue (345 entries)

en:  with source mask:
nb:  med kildemaske:

en: %b %e  %Y
nb: %b %e %Y

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
nb: %s inneholder duplikerte oppføringer! Hopper over!

en: %s: done.
nb: %s: ferdig.

en: %s: failure
nb:  %s: feilet

en: &Abort
nb: &Avbryt

en: &Access time
nb: &Aksessert

en: &Add current
nb: &Legg til denne

en: &Add new
nb: Legg til ny

en: &Again
nb: Igjen

en: &Append
nb: &Legg til

en: &Background
nb: Bakgrunn

en: &Backspace through tabs
nb: &Tilbake gjennom tabulatorer

en: &Backwards
nb: Bakover

en: &Brief file list
nb: &Kort filliste

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: &Chdir
nb: Skift katalog

en: &Configuration...
nb: Konfigurasjon...

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Directory tree
nb: Katalogtre

en: &Discard
nb: forkast

en: &Dismiss
nb: Forkast

en: &Display bits...
nb: Tastaturdefinisjon...

en: &Drop down menus
nb: Nedtrekksmenyer

en: &Edit - F4
nb: Rediger - F4

en: &Equal split
nb: lik deling

en: &Fake half tabs
nb: &Falske halvtabulatorer

en: &Fast dir reload
nb: rask katalogoppfrisking

en: &Full file list
nb: &Full filliste

en: &Horizontal
nb: Horisontal

en: &Insert
nb: &Sett inn

en: &Keep
nb: &Behold

en: &Keybar visible
nb: Tastaturlinje synlig

en: &Kill
nb: &Drep

en: &Layout...
nb: Utseende.

en: &Listing format edit
nb: Redigering av listeformat

en: &Listing mode...
nb: &Listemodus...

en: &Local
nb: &Lokal

en: &Long file list
nb: &Lang filliste

en: &Marked all
nb: &Markert alle

en: &Modify time
nb: &Modifisert

en: &Move
nb: &Flytt

en: &Name
nb: &Navn

en: &Never
nb: aldri

en: &No
nb: &Nei

en: &Open file...
nb: &Åpne fil...

en: &Quick
nb: &Rask

en: &Quit
nb: Avslutt

en: &Reget
nb: Hent igjen

en: &Remove
nb: &Fjern

en: &Replace
nb: E&rstatt

en: &Resume
nb: &Gjenoppta

en: &Retry
nb: &Prøv igjen

en: &Return does autoindent
nb: Linjeskift utfører autoindentering

en: &Reverse
nb: &Reversert

en: &Save
nb: lagre

en: &Save setup
nb: Lagre oppsett

en: &Select
nb: &Velg

en: &Set
nb: &Sett

en: &Size
nb: &Størrelse

en: &Size only
nb: Bare &Størrelse

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: &Sort order...
nb: &Sorteringsrekkefølge...

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &System Wide
nb: &System

en: &Thorough
nb: &Grundig

en: &Tree
nb: Tre

en: &Undelete files (ext2fs only)
nb: Gjenopprett filer (kun ext2fs)

en: &Unsorted
nb: &Usortert

en: &Up
nb: &Opp

en: &Update
nb: Oppdater

en: &Use ~/.netrc
nb: Br&uk ~/.netrc

en: &User
nb: &Bruker

en: &User defined:
nb: &Brukerdefinert:

en: &Using shell patterns
nb: bruker skallmønstre

en: &Verbose operation
nb: utvidet operasjon

en: &Vertical
nb: Vertikal

en: &View - F3
nb: Se på - F3

en: &Virtual FS...
nb: Virtuelt FS...

en: &Yes
nb: &Ja

en: (chdir first)
nb: (chdir først)

en: (stalled)
nb: (venter)

en: (strict rfc959)
nb: (følg rfc959)

en: * on keypad
nb: * på numerisk tastatur

en: + on keypad
nb: + på numerisk tastatur

en: +number
nb: +nummer

en: -  < No translation >
nb: - < Ingen oversettelse >

en: - on keypad
nb: - på numerisk tastatur

en: <Unknown group>
nb: <Ukjent gruppe>

en: <Unknown user>
nb: <Ukjent bruker>

en: <readlink failed>
nb: <readlink feilet>

en: A&ll
nb: A&lle

en: A&ppend
nb: legg til

en: Aborted transfer would be successful.
nb: Avbrutt overføring ville vært i orden.

en: Aborting transfer...
nb: Avbryter overføring...

en: Accessed:  %s
nb: Aksessert: %s

en: Active VFS directories
nb: Aktive VFS kataloger

en: Alwa&ys
nb: alltid

en: Background process:
nb: Bakgrunnsprosess:

en: Backspace key
nb: Tilbake

en: C&lear marked
nb: B&lank ut markerte

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot change directory
nb:  Kunne ikke skifte katalog

en: Cannot create temporary directory %s: %s
nb: Kan ikke opprette midlertidig katalog %s: %s

en: Cannot invoke command.
nb: Kan ikke utføre kommando.

en: Cannot open %s archive
    %s
nb: Kunne ikke åpne %s arkiv
    %s

en: Cannot open cpio archive
    %s
nb: Kunne ikke åpne cpio arkiv
    %s

en: Cannot open named pipe %s
nb: Kunne ikke åpne navngitt rør %s

en: Cannot open tar archive
    %s
nb: Kunne ikke åpne tar-arkiv
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
nb: Kan ikke åpne filen %s for skriving:
    %s

en: Cannot parse:
nb: Kunne ikke fortolke:

en: Cannot translate from %s to %s
nb: Kan ikke oversette fra %s til %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
nb: Kan ikke skrive til %s filen:
    %s

en: Changes to file lost
nb: Endringer i filen tapt

en: Chmod command
nb: Chmod kommando

en: Command
nb: Kommando

en: Completion/M-tab
nb: Komplettering/M-tab

en: Con&tinue
nb: Fortsett

en: Configure options
nb: Alternativer for konfigurasjon

en: Confir&m before saving
nb: bekreft før lagring

en: Copy "%s" directory to:
nb: Kopier "%s" katalogen til:

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
nb: Korrupt cpio header funnet i
    %s

en: Create a new Directory
nb: Opprett en ny katalog

en: Delete key
nb: Slett

en: Delete on keypad
nb: Slett på numerisk tastatur

en: Deleting
nb: Sletter

en: Device:    %s
nb: Enhet:     %s

en: Directory cache expired for %s
nb: Katalog-cache utgått for %s

en: Directory hotlist
nb: Favorittliste for kataloger

en: Directory label
nb: Katalogetikett

en: Directory path
nb: Katalogsti

en: Disable mouse support in text version
nb: Slå av musstøtte i tekstversjonen

en: Disables subshell support
nb: Slå av støtte for underskall

en: Displays the current version
nb: Viser nåværende versjon

en: Domain:
nb: Domene:

en: Down arrow key
nb: Pil ned

en: Down arrow keypad
nb: Pil ned på numerisk tastatur

en: Edit &extension file
nb: Redigering av utvidelsesfil

en: Edit &menu file
nb: Menyfilredigering

en: Enables subshell support (default)
nb: Slår på støtte for underskall (standard)

en: End key
nb: Slutt

en: End on keypad
nb: Slutt på numerisk tastatur

en: Enter on keypad
nb: Linjeskift på numerisk tastatur

en: Error
nb: Feil

en: Error reported after abort.
nb: Feil rapportert etter avbrudd.

en: Existing filename (filename symlink will point to):
nb: Eksisterende filnavn (filnavnet symlinken skal peke til):

en: Extension file edit
nb: Rediger utvidelsesfil

en: External panelize
nb: Eksternt panel

en: F&ull 8 bits input
nb: F&ull 8-bits input

en: FT&P link...
nb: FT&P kobling...

en: File
nb: Fil

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
nb: Filen %s er ikke eid av root eller er skrivbar for alle.
    Bruk av den kan kompromittere sikkerheten

en: File: %s
nb: Fil: %s

en: Files tagged, want to cd?
nb: Filer merket, vil du skifte katalog?

en: Filesystem: %s
nb: Filsystem:  %s

en: Fill tabs with &spaces
nb: fyll tabulatorer med mellomrom

en: Find *.orig after patching
nb: Finn *.orig etter patching

en: Find File
nb: Finn fil

en: Find SUID and SGID programs
nb: Finn SUID og SGID programmer

en: Find rejects after patching
nb: Finn avviste etter patching

en: Finished
nb: Ferdig

en: Flag
nb: Flagg

en: Forces xterm features
nb: Tvungen bruk av xterm funksjoner

en: Function key 1
nb: Funksjonstast 1

en: Function key 10
nb: Funksjonstast 10

en: Function key 11
nb: Funksjonstast 11

en: Function key 12
nb: Funksjonstast 12

en: Function key 13
nb: Funksjonstast 13

en: Function key 14
nb: Funksjonstast 14

en: Function key 15
nb: Funksjonstast 15

en: Function key 16
nb: Funksjonstast 16

en: Function key 17
nb: Funksjonstast 17

en: Function key 18
nb: Funksjonstast 18

en: Function key 19
nb: Funksjonstast 19

en: Function key 2
nb: Funksjonstast 2

en: Function key 20
nb: Funksjonstast 20

en: Function key 3
nb: Funksjonstast 3

en: Function key 4
nb: Funksjonstast 4

en: Function key 5
nb: Funksjonstast 5

en: Function key 6
nb: Funksjonstast 6

en: Function key 7
nb: Funksjonstast 7

en: Function key 8
nb: Funksjonstast 8

en: Function key 9
nb: Funksjonstast 9

en: Getting file
nb: Henter fil

en: Goto
nb: Gåtil

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
nb: Flott! Du har en komplett terminaldatabase!
    Alle tastene virker fint.

en: Grepping in %s
nb: Kjører grep i %s

en: Group
nb: Gruppe

en: Group name
nb: Gruppenavn

en: Help
nb: Hjelp

en: Home key
nb: Hjem

en: Home on keypad
nb: Hjem på numerisk tastatur

en: If &size differs
nb: hvis størrelsen er forskjellig

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
nb: Ikke komplett fil ble hentet. Beholde den?

en: Inconsistent extfs archive
nb: Ukonsistent extfs arkiv

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
nb: Ukonsistente harde lenker til
    %s
    i cpio arkiv
    %s

en: Inconsistent tar archive
nb: Ukonsistent tar-arkiv

en: Input / display codepage:
nb: Koding for inndata /visning:

en: Insert key
nb: Sett in

en: Insert on keypad
nb: Sett inn på numerisk tastatur

en: Internal error:
nb: Intern feil:

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
nb: Det ser ut til at alle tastene dine 
    allerede virker fint. Det er bra.

en: L&ynx-like motion
nb: lynx-lignende bevegelse

en: Label for "%s":
nb: Etikett for "%s":

en: Launches the file viewer on a file
nb: Starter filvisning for en fil

en: Layout
nb: Utseende

en: Learn keys
nb: Lær taster

en: Left arrow key
nb: Venstrepil

en: Left arrow keypad
nb: Venstrepil på numerisk tastatur

en: Link %s to:
nb: Lag lenke fra %s til:

en: Links:     %d
nb: Lenker:    %d

en: Listing mode
nb: Listemodus

en: Location:  %Xh:%Xh
nb: Sted:      %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
nb: Logg ftp dialogen til spesifisert fil

en: Mode:      %s (%04o)
nb: Modus:     %s (%04o)

en: Modified:  %s
nb: Endret:    %s

en: More parsing errors will be ignored.
nb: Flere fortolkningsfeil vil bli ignorert.

en: Move "%s" directory to:
nb: Flytt "%s" katalogen til:

en: Moving %s
nb: Flytter %s

en: Name
nb: Navn

en: New hotlist entry
nb: Ny oppføring i favorittlisten

en: No node information
nb: Ingen nodeinformasjon

en: No space information
nb: Ingen plassinformasjon

en: Non&e
nb: ing&En

en: Other 8 bit
nb: Andre 8-bit

en: Other command
nb: Andre kommandoer

en: Overwrite all targets?
nb: Overskriv alle mål?

en: Overwrite this target?
nb: Overskriv dette målet?

en: Owner
nb: Eier

en: Owner name
nb: Eiers navn

en: Owner:     %s/%s
nb: Eier:      %s/%s

en: Page Down key
nb: Side ned

en: Page Down keypad
nb: Side ned på numerisk tastatur

en: Page Up key
nb: Side opp

en: Page Up keypad
nb: Side opp på numerisk tastatur

en: Pane&lize
nb: Paneliser

en: Password for \\%s\%s
nb: Passord for \\%s\%s

en: Password:
nb: Passord:

en: Perm
nb: Rett

en: Permission
nb: Rettighet

en: Pipe close failed
nb: Feil under lukking av rør

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
nb: Vær snill og trykk %s
    og vent til denne meldingen forsvinner.
    
    Trykk så igjen fpr å se om OK kommer opp
    ved siden av knappen.
    
    Hvis du vil gå ut igjen, trykk en enkelt Escape tast
    og vent da også.

en: Premature end of cpio archive
    %s
nb: Prematur slutt på cpio arkiv
    %s

en: Press any key to continue...
nb: Trykk en tast for å fortsette...

en: Print data directory
nb: Katalog for utskriftsdata

en: Quick cd
nb: Rask katalogskift

en: Quit
nb: Slutt

en: Request to run in color mode
nb: Be om å kjøre i fargemodus

en: Requests to run in black and white
nb: Be om å kjøre i sort-hvitt

en: Resets soft keys on HP terminals
nb: Setter tilbake myke taster på HP terminaler

en: Resolving symlink...
nb: Finner symlink...

en: Right arrow key
nb: Høyrepil

en: Right arrow keypad
nb: Høyrepil på numerisk tastatur

en: S&et marked
nb: S&ett markerte

en: S&hell link...
nb: S&kall-kobling...

en: S&kip
nb: &Hopp over

en: SM&B link...
nb: SM&B-kobling...

en: SYMLINK
nb: SYMLENKE

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
nb: Skjermstørrelse %dx%d er ikke støttet.
    Sjekk TERM miljøvariabelen.

en: Search
nb: Søk

en: Searching
nb: Søker

en: Searching %s
nb: Søker etter %s

en: Set &all
nb: Sett &alle

en: Set &groups
nb: Sett &grupper

en: Set &users
nb: Sett br&ukere

en: Set debug level
nb: Sett feilsøkingsnivå

en: Set initial line number for the internal editor
nb: Sett initielt linjenummer for intern redigering

en: Size
nb: Størrelse

en: Size:      %s
nb: Størrelse: %s

en: Slash on keypad
nb: Slash på numerisk tastatur

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
nb: Beklager, vi kan ikke gjøre passordautentiserte forbindelser ennå.

en: Sort order
nb: Sorteringsrekkefølge

en: Source
nb: Kilde

en: Specifies a color configuration
nb: Spesifiserer en fargekonfigurasjon

en: Start at:
nb: Start ved:

en: Starting linear transfer...
nb: Starter lineær overføring...

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Subgroup - press ENTER to see list
nb: Undergruppe - trykk LINJESKIFT for å se listen

en: Symbolic link
nb: Symbolsk lenke

en: Symbolic link filename:
nb: Filnavn for symbolsk lenke:

en: Synta&x highlighting
nb: syntaksutheving

en: Syntax file edit
nb: Redigering av syntaksfil

en: Target
nb: Mål

en: The TERM environment variable is unset!
nb: TERM miljøvariabelen er ikke satt!

en: To run on slow terminals
nb: For kjøring på trege terminaler

en: Tries to use termcap instead of terminfo
nb: Prøver å bruke termcap i stedet for terminfo

en: Type `exit' to return to the Midnight Commander
nb: Skriv `exit' for å gå tilbake til Midnight Commander

en: Unexpected EOF on archive file
nb: Uventet EOF i arkivfilen

en: Unexpected end of file
    %s
nb: Uventet slutt på fil
    %s

en: Up arrow key
nb: Pil opp

en: Up arrow keypad
nb: Pil opp på numerisk tastatur

en: Use stickchars to draw
nb: Tegn med klebende tegn

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
nb: Oppgitt format ser ut til å være ugyldig. Går tilbake til standard.

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning: Cannot change to %s.
nb: Advarsel: Kunne ikke skifte til %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
nb: Advarsel: Ugyldig flagg %c i %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
nb: Advarsel: Ugyldig linje i %s.
    %s

en: With builtin Editor
nb: Med innebygget editor

en: With internationalization support
nb: Med støtte for internasjonalisering

en: With mouse support on xterm
nb: Med musstøtte i xterm

en: With mouse support on xterm and Linux console
nb: Med musstøtte i xterm og på Linux konsollet

en: With multiple codepages support
nb: Med støtte for flere kodinger

en: With support for X11 events
nb: Med støtte for X11-hendelser

en: With support for background operations
nb: Med støtte for bakgrunnsoperasjoner

en: Wrap mode
nb: Brytningsmodus

en: `%s' is not a symbolic link
nb: `%s' er ikke en symbolsk lenke

en: directories
nb: kataloger

en: directory
nb: katalog

en: file
nb: fil

en: files
nb: filer

en: files/directories
nb: filer/kataloger

en: fish: Disconnecting from %s
nb: fish: Kobler fra %s

en: fish: Handshaking version...
nb: fish: Handshaking versjon...

en: fish: Local read failed, sending zeros
nb: fish: Lokal lesekommando feilet, sender nuller

en: fish: Reading directory %s...
nb: fish: Leser katalog %s...

en: fish: Sending initial line...
nb: fish: Sender innledende linje...

en: fish: Sending password...
nb: fish: Sender passord...

en: fish: Waiting for initial line...
nb: fish: Venter på innledende linje...

en: fish: store %s: sending command...
nb: fish: lager %s: sender kommando...

en: ftpfs: CWD failed.
nb: ftpfs: CWD feilet.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
nb: ftpfs: Kobler fra %s

en: ftpfs: Invalid host name.
nb: ftpfs: Ugyldig vertsnavn.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
nb: ftpfs: Innlogging ukorrekt for bruker %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
nb: ftpfs: Leser FTP katalog %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
nb: ftpfs: avbrytlsesfeil: %s

en: ftpfs: abort failed
nb: ftpfs: avbrudd feilet

en: ftpfs: aborting transfer.
nb: ftpfs: avbryter overføring.

en: ftpfs: connection interrupted by user
nb: ftpfs: tilkobling avbrutt av bruker

en: ftpfs: connection to server failed: %s
nb: ftpfs: tilkobling til tjener feilet: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
nb: ftpfs: kunne ikke sette opp passiv modus

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
nb: ftpfs: kunne ikke følge symbolsk lenke

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
nb: ftpfs: feilet; ingen steder å falle tilbake til

en: ftpfs: logged in
nb: ftpfs: logget inn

en: ftpfs: making connection to %s
nb: ftpfs: setter opp forbindelse til %s

en: ftpfs: sending login name
nb: ftpfs: sender innloggingsnavn

en: ftpfs: sending user password
nb: ftpfs: sender brukers passord

en: group
nb: gruppe

en: non-local vfs
nb: ikke-lokalt vfs

en: other
nb: andre

en: owner
nb: eier

en: to:
nb: til:

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
nb: undelfs: laster informasjon om slettede filer %d inoder

en: undelfs: reading block bitmap...
nb: undelfs: leser blokk bitmap...

en: undelfs: reading inode bitmap...
nb: undelfs: leser inode bitmap...
